2-5 Mayıs 2018 - İstanbul Teknik Üniversitesi - Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü



TURQUA-2018 detaylı program kitapçığını buradan indirebilirsiniz TURQUA2018-Programı


Program2018v.1



DAVETLİ KONUŞMALAR
GÜN OTURUM ADI SAAT SALON BAŞLIK KONUŞMACI
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Genel oturum-
DAVETLİ
KONUŞMA 1
9:30 - 10:30 Büyük salon KULA YÖRESİNDE ERKEN PLEİSTOSEN DÖNEMİ GEDİZ NEHRİ TARAÇA SİSTEMLERİNİN EVRİMİ VE BATI ANADOLU'DA KULA VOLKANİK YÖRESİNDE İNSANA AİT EN ESKİ PALEOLİTİK ARTEFACT Tuncer DEMİR
3 Mayıs 2018 / Perşembe Genel oturum-
DAVETLİ KONUŞMA 2
9:30 - 10:30 Büyük salon ANADOLU'NUN GEÇ KUVATERNER BİYOCOĞRAFYASI: NİŞ MODELLEMESİ VE FİLOCOĞRAFYA YAKLAŞIMLARIYLA Hakan GÜR


PANEL
GÜN OTURUM ADI SAAT SALON BAŞLIK PANELİSTLER
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Genel oturum-
PANEL
15:40 - 17:00 Büyük salon SON BUZUL ÇAĞINDAN GÜNÜMÜZE ANADOLU'DA DOĞA VE İNSAN H. Nüzhet Dalfes
Hülya CANER
Catherine KUZUCUOĞLU
Necmi KARUL
Utku PERKTAŞ
M. Akif SARIKAYA



SÖZLÜ SUNUMLAR
GÜN OTURUM ADI OTURUM NO SAAT SALON BAŞLIK YAZARLAR
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Jeomorfoloji 1A 10:50 - 11:10 Büyük salon JEOMORFOLOJİK GÖZLEMLERİN JEODİNAMİK MODELLERLE KARŞILAŞTIRILMASI Oğuz Hakan GÖĞÜŞ
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Jeomorfoloji 1A 11:10 - 11:30 Büyük salon ANADOLU PLATOSU’NUN KUZEY KESİMİNDE TEKTONİK, İKLİM ve HEYELAN DİNAMİKLERİ ARASINDAKİ ETKİLEŞİM Tolga GÖRÜM
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Jeomorfoloji 1A 11:30 - 11:50 Büyük salon SİMAV FAYININ AKTİF TEKTONİĞİ: BOYUNA PROFİLLER VE ANAKAYA KANAL HAVZALARINDAN ÇIKARIMLAR Savaş TOPAL, Taylan SANÇAR
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Jeomorfoloji 1A 11:50 - 12:10 Büyük salon İNCEKAYA TÜF KONİSİNİN VOLKANİKLASTİK FASİYES ÖZELLİKLERİ, TATVAN, DOĞU ANADOLU Özgür KARAOĞLU
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Flora 1B 10:50 - 11:10 Senato odası ANADOLU'DA SON BUZUL MAKSİMUMU'NDAN BUGÜNE BİTKİLERİN YAYILIŞ ALANLARINDAKİ DEĞİŞİMLER Derya Evrim KOÇ, Nüzhet DALFES, Meral AVCI
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Flora 1B 11:10 - 11:30 Senato odası TÜRKİYE’NİN FİZYOGRAFİK, MORFOLOJİK VE İKLİMSEL PARAMETRELERİ ÜZERİNDEN BİTKİ ENDEMİZMİNİ YENİDEN DÜŞÜNMEK: KUVATERNER DÖNEMİ OLASI GÖÇ YOLLARI VE SIĞINMA ALANLARI Çetin ŞENKUL, Seda KAYA, Ahmet KÖSE, Uğur DOĞAN
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Flora 1B 11:30 - 11:50 Senato odası KIZILIRMAK HAVZASINDA AKIM VERİLERİNİ KAYDEDEN YAŞLI KARAÇAM ORMANLARI H. Tuncay GÜNER, Sena GENÇ, Ünal AKKEMİK, Nesibe KÖSE
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Flora 1B 11:50 - 12:10 Senato odası SARIÇAM YILLIK HALKALARI İLE BURABAI BÖLGESİNİN (KAZAKİSTAN) SON 270 YILLIK EKİM – TEMMUZ YAĞIŞ RÖKONSTRÜKSİYONU Ünal AKKEMİK, Nesibe KÖSE, Kuralay MAZARZHANOVA, Arailym KOPABAYEVA
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Arkeoloji-1 2A 14:00 - 14:20 Büyük salon URLA-İSKELE KIYI DÜZLÜĞÜNÜN HOLOSEN PALEOCOĞRAFYASI VE LİMANTEPE-KLAZOMENAİ JEOARKEOLOJİSİNE KATKILAR İlhan KAYAN, Ertuğ ÖNER, Mehmet DOĞAN, Rifat İLHAN, Serdar VARDAR
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Arkeoloji-1 2A 14:20 - 14:40 Büyük salon GÜNEY MARMARA BÖLGESI KARASAL KUVATERNER ÇÖKELLERININ DEPOLANMA ÖZELLİKLERİ VE İNSAN YERLEŞİMİNE ETKİLERİ Nizamettin KAZANCI, Zeynep ERGUN, Koray KOÇ, Alper GÜRBÜZ
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Arkeoloji-1 2A 14:40 - 15:00 Büyük salon MELENDİZ VADİSINDE, AŞIKLI HÖYÜK PPN SİTİ KURULDUĞU ZAMAN Kİ PALAEOÇEVRE DURUMU (KIZILKAYA, AKSARAY) Catherine KUZUCUOĞLU, Ségolène SAULNIER-COPARD, Jean-Pascal DUMOULIN
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Arkeoloji-1 2A 15:00 - 15:20 Büyük salon ORTA PALEOLİTİK DÖNEMDE KUREYŞLER ALANINDA (KÜTAHYA) ARAZİ KULLANIMI Berkay DİNÇER, Faruk OCAKOĞLU
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Paleoiklim 2B 14:00 - 14:20 Senato odası AKDENİZ İKLİMİNİN DEĞİŞKENLİĞİ ÜZERİNE PALEO ÇIKARIMLAR Ömer L. ŞEN
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Paleoiklim 2B 14:20 - 14:40 Senato odası BİYOJEOKİMYASAL VE İZOTOPİK GÖSTERGELERİN IŞIĞINDA ERKEN-ORTA HOLOSEN’DE İSTANBUL BÖLGESİNDEKİ HIZLI İKLİM DEĞİŞİMİ (RCC) OLAYLARI M. Namık YALÇIN, Heinz WILKES, Birgit PLESSEN
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Paleoiklim 2B 14:40 - 15:00 Senato odası DANSGAARD-OESCHGER OLAYLARINA YOL AÇAN OLASI MEKANİZMALARIN İNCELENMESİ Mehmet ILICAK
2 Mayıs 2018 / Çarşamba Paleoiklim 2B 15:00 - 15:20 Senato odası PALEO-HİDROLOJİK DENGE MODELİ KULLANARAK HOLOSEN’DE NİCEL YAĞIŞ TAHMİNLERİ (SİMAV GRABENİ, BATI ANADOLU) Faruk OCAKOĞLU, Catherine KUZUCUOĞLU, Aydın AKBULUT
3 Mayıs 2018 / Perşembe Arkeoloji-2 3A 10:50 - 11:10 Büyük salon TUNÇ ÇAĞI İNSANLARI KULA’DA VOLKANİK AKTİVİTEYE ŞAHİT OLDULAR MI? İnan ULUSOY, M. Akif SARIKAYA, Axel K. SCHMITT, Erdal ŞEN, Martin DANİSİK, Erdal GÜMÜŞ
3 Mayıs 2018 / Perşembe Arkeoloji-2 3A 11:10 - 11:30 Büyük salon 4,2 KA OLAYI GERÇEKTEN KÜRESEL MİYDİ? Z. Bora ÖN, M. Sinan ÖZEREN, Sena AKÇER ÖN, Alan M. GREAVES
3 Mayıs 2018 / Perşembe Arkeoloji-2 3A 11:30 - 11:50 Büyük salon ÇEŞME-BAĞLARARASI HÖYÜĞÜ VE SANTORİNİ’NİN KÜLLERİ Ertuğ ÖNER, Serdar VARDAR
3 Mayıs 2018 / Perşembe Arkeoloji-2 3A 11:50 - 12:10 Büyük salon DOĞU ANADOLU ORTA PLEİSTOSEN DÖNEM İNSAN VARLIĞI: GÜRGÜRBABA TEPESİ İsmail BAYKAR, Berkay DİNÇER, Serkan ŞAHİN
3 Mayıs 2018 / Perşembe Göl-Deniz 3B 10:50 - 11:10 Senato odası GÜLLÜK KÖRFEZİ-SARIÇAY DELTASINDA PALEOCOĞRAFYA ARAŞTIRMALARI (MİLAS-MUĞLA) Ertuğ ÖNER, Serdar VARDAR, Mehmet DOĞAN, Rifat İLHAN, Sami BAŞAR
3 Mayıs 2018 / Perşembe Göl-Deniz 3B 11:10 - 11:30 Senato odası MARMARA DENİZİ SEDİMANLARININ PALEOMANYETİK YAŞLANDIRMASI Özlem MAKAROĞLU, Norbert NOWACZYK, Kadir ERİŞ, Nurcan KAYA, Z. Mümtaz HİSARLI, M. Namık ÇAĞATAY
3 Mayıs 2018 / Perşembe Göl-Deniz 3B 11:30 - 11:50 Senato odası İZMİT KÖRFEZİ – SAPANCA GÖLÜ HAVZASININ DOLGUSUNU OLUŞTURAN ÇÖKEL BİRİMLERİN GELİŞİMİ VE BUNA EŞLİK EDEN AKTİF TEKTONİĞİN ROLÜ Bülent DOĞAN, Metin AŞÇI, Ahmet KARAKAŞ, Ertan PEKŞEN, Fadime SERTÇELİK, İbrahim SERTÇELİK, Cengiz KURTULUŞ
3 Mayıs 2018 / Perşembe Göl-Deniz 3B 11:50 - 12:10 Senato odası KÜÇÜK MENDERES GRABENİ VE ÇEVRESİNİN (BATI ANADOLU) DENİZ ALTINDAKİ DEVAMLILIĞININ YÜKSEK AYRIMLI SİSMİK YÖNTEMLERLE ARAŞTIRILMASI Savaş GÜRÇAY, Günay ÇİFÇİ, Derman DONDURUR
3 Mayıs 2018 / Perşembe Buzul-1 4A 14:00 - 14:20 Büyük salon MARGUERITE KÖRFEZİ’NDE ÖRTÜ BUZULLARININ ÇEKİLDİĞİ ALANLARIN JEOMORFOLOJİSİ, BATI ANTARKTİKA; GÖRECELİ DENİZ SEVİYESİ DEĞİŞİMİ VE ARAZİNİN EVRİMİ İLE İLGİLİ ÇIKARIMLAR Cengiz YILDIRIM, Attila ÇİNER, Hasan Hakan YAVAŞOĞLU, Adil Enis ARSLAN
3 Mayıs 2018 / Perşembe Buzul-1 4A 14:20 - 14:40 Büyük salon ERATİK BLOKLARIN PEŞİNDE; SON BUZUL MAKSİMUMU’NDA PATAGONYA (ŞİLİ & ARJANTİN) ÖRTÜ BUZULU VE İLK İNSAN YERLEŞİMİ İLE BÜYÜK MEMELİLERİN SOYUNUN TÜKENMESİNE AİT ÇIKARIMLAR Attila ÇİNER, Dominique TODISCO, Mehmet Akif SARIKAYA, Cengiz YILDIRIM, Igor GIRAULT, Fabiana MARTIN, Luis A. BORRERO
3 Mayıs 2018 / Perşembe Buzul-1 4A 14:40 - 15:00 Büyük salon BOSNA-HERSEK DAĞLARI'NDA KUVATERNER BUZULLARI: KOZMOJENİK 36Cl TARİHLENDİRME ÖN SONUÇLARI Manja ŽEBRE, M. Akif SARIKAYA, Uroš STEPISNIK, Cengiz YILDIRIM, Attila ÇİNER
3 Mayıs 2018 / Perşembe Buzul-1 4A 15:00 - 15:20 Büyük salon KIZILDAĞ’DA (SİVAS) BUZULLAŞMA İZLERİ Zeynel ÇILĞIN, Cihan BAYRAKDAR
3 Mayıs 2018 / Perşembe Palinoloji-1 4B 14:00 - 14:20 Senato odası KUVATERNER ÇALIŞMALARINDA UZUN DÖNEM GÜNCEL POLEN İZLEMENİN ÖNEMİ: MERT GÖLÜ ÖRNEĞİ Nurgül KARLIOĞLU KILIÇ, Nesibe KÖSE, Hülya CANER
3 Mayıs 2018 / Perşembe Palinoloji-1 4B 14:20 - 14:40 Senato odası AKTAŞ GÖLÜ DİP ÇÖKELLERİNDE MODERN VE FOSİL POLEN ANALİZLERİ İLE ÇEVRESEL DEĞİŞİMLERİN BELİRLENMESİ Hülya CANER, Nurgül KARLIOĞLU KILIÇ, Ahmet Evren ERGİNAL, Sinem ERSİN
3 Mayıs 2018 / Perşembe Palinoloji-1 4B 14:40 - 15:00 Senato odası DANAMANDIRA TURBALIĞI (İSTANBUL)’NDA FOSİL POLEN ANALİZİNE DAYALI PALEOVEJETASYON ARAŞTIRMALARI: İLK BULGULAR Nurgül KARLIOĞLU KILIÇ, Rüya YILMAZ DAĞDEVİREN, Damla ŞAHİN ALTUN, Dursun ACAR, M. Ömer KARAÖZ, Ahmet TUTAR, Ali GÜREL, M.Namık ÇAĞATAY
3 Mayıs 2018 / Perşembe Palinoloji-1 4B 15:00 - 15:20 Senato odası GAVUR GÖLÜ (KAHRAMANMARAŞ)’NDE FOSİL POLEN ANALİZİNE DAYALI PALEOİKLİM ARAŞTIRMALARI: İLK BULGULAR Muhammet TOPUZ, Nurgül KARLIOĞLU KILIÇ, Murat KARABULUT
3 Mayıs 2018 / Perşembe Buzul-2 5A 16:20 - 16:40 Büyük salon DEDEGÖL DAĞI GEÇ KUVATERNER KOZMOJENİK 36Cl BUZUL KRONOLOJİSİ Oğuzhan KÖSE, M. Akif SARIKAYA, Attila ÇİNER
3 Mayıs 2018 / Perşembe Buzul-2 5A 16:40 - 17:00 Büyük salon ESKİ BUZULLARIN PISM BUZUL AKIŞ MODELİYLE RÖKONSTRÜKSÜYONU: DEDEGÖL DAĞI’NDAN ÖRNEK BİR ÖRNEK Adem CANDAŞ, M. Akif SARIKAYA, Oğuzhan KÖSE, Ömer L. ŞEN, Attila ÇİNER
3 Mayıs 2018 / Perşembe Buzul-2 5A 16:00 - 16:20 Büyük salon TEKELİ DAĞI'NDA (TOKAT) PLEYİSTOSEN BUZULLAŞMALARININ İZLERİ Cihan BAYRAKDAR
3 Mayıs 2018 / Perşembe Buzul-2 5A 15:40 - 16:00 Büyük salon ALADAĞLARIN BATI DAĞ CEPHESİNİN JEOMORFOLOJİSİ: TEKTONİK VE İKLİMLE İLİŞKİLİ ÇIKARIMLAR Cengiz YILDIRIM, Mehmet Akif SARIKAYA, Attila ÇİNER
3 Mayıs 2018 / Perşembe Palinoloji-2 5B 15:40 - 16:00 Senato odası SUSUZ DAĞI’NIN GÜNCEL POLEN DAĞILIMININ İNCELENMESİ Nurgül KARLIOĞLU KILIÇ, Çetin ŞENKUL, Selin ULUÇAY, Türkan MEMİŞ, Mustafa DOĞAN
3 Mayıs 2018 / Perşembe Palinoloji-2 5B 16:00 - 16:20 Senato odası 3.2 (BİN YIL) OLAYININ İÇ ANADOLU YERLEŞMELERİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ: KÜLTEPE (KAYSERİ) ÖRNEĞİ Aziz ÖREN, Uğur DOĞAN, Çetin ŞENKUL, Warren J. EASTWOOD, Fikri KULAKOĞLU
3 Mayıs 2018 / Perşembe Palinoloji-2 5B 16:20 - 16:40 Senato odası SİMAV GRABENİ’NDEKİ HOLOSEN POLEN KAYITLARI: VEJETASYON VE İKLİM DEĞİŞİMLERİ Mehmet Serkan AKKİRAZ, Faruk OCAKOĞLU, Catherine KUZUCUĞLU, Aydın AKBULUT
3 Mayıs 2018 / Perşembe Palinoloji-2 5B 16:40 - 17:00 Senato odası TÜRKİYE KUVATERNER PALEOEKOLOJİSİNDE POLEN ANALİZLERİNİN YERİ: YARIM ASIRLIK GEÇMİŞ (1967-2018) Çetin ŞENKUL, Türkan MEMİŞ, Nurgül KARLIOĞLU KILIÇ, Hülya CANER
4 Mayıs 2018 / Cuma Arkeoloji-3 6A 09:10 - 09:30 Büyük salon DENİZLİ HAVZASI KUVATERNER YAŞLI OMURGALI (MEMELİ) FOSİLLERİ VE ÖNEMİ Hüseyin ERTEN
4 Mayıs 2018 / Cuma Arkeoloji-3 6A 09:30 - 09:50 Büyük salon HELENİSTİK DÖNEM TATARLI HÖYÜK ZOOARKEOLOJİ ÇALIŞMALARI Derya SİLİBOLATLAZ BAYKARA, K. Serdar GİRGİNER
4 Mayıs 2018 / Cuma Arkeoloji-3 6A 09:50 - 10:10 Büyük salon AFET ARKEOLOJİSİ Nilgün OKAY
4 Mayıs 2018 / Cuma Arkeoloji-3 6A 10:10 - 10:30 Büyük salon ANTROPOSEN, ANTROPOJENİK JEOMORFOLOJİ, ANTROPOJENİK YERŞEKİLLERİ T. Ahmet ERTEK
4 Mayıs 2018 / Cuma Akarsu 6B 09:10 - 09:30 Senato odası TARAÇA GELİŞİMİNDE İKLİM VE DENİZ SEVİYESİ DEĞİŞİMLERİ İLE DÜŞEY YÖNLÜ DEFORMASYONUN ETKİLEŞİMİ: SAKARYA NEHRİ’NDEN BİR BAKIŞ Mehmet Korhan ERTURAÇ, Eren ŞAHİNER, Cengiz ZABCI, Cercis İKİEL, Niyazi MERİÇ
4 Mayıs 2018 / Cuma Akarsu 6B 09:30 - 09:50 Senato odası YANARSU (GARZAN) ÇAYI TARAÇALARININ JEOMORFOLOJİK ÖZELLİKLERİ (KURTALAN/SİİRT) Murat SUNKAR, İbrahim POLAT
4 Mayıs 2018 / Cuma Akarsu 6B 09:50 - 10:10 Senato odası KIZILIRMAK NEHİR VE DELTA TERASLARINDAN OSL YAŞ VERİLERİ IŞIĞINDA ORTA PONTİDLER’İN GEÇ KUVATERNER YÜKSELİMİ Christopher BERNDT, Cengiz YILDIRIM, Attila ÇİNER, Gülgün ERTUNÇ, M. Akif SARIKAYA, Orkan ÖZCAN, Tuğba ÖZTÜRK, Nafiye GÜNEÇ KIYAK, Manfred STRECKER
4 Mayıs 2018 / Cuma Akarsu 6B 10:10 - 10:30 Senato odası ORTA PONTİDLERDE TEKTONİK DEFORMASYON VE İKLİM ÜZERİNE AKARSU TEPKİNİN NİCEL OLARAK BELİRLENMESİ; AKARSU TERASLARININ OSL TARİHLENDİRMESİNDEN ÇIKARSAMALAR (GÜNCELLENMİŞ SONUÇLAR VE YORUMLAR) Kevin MCCLAIN, Cengiz YILDIRIM, Attila ÇİNER, Sefa ŞAHİN, M. Akif SARIKAYA, Orkan ÖZCAN, Nafiye GÜNEÇ KIYAK, Tuğba ÖZTÜRK
4 Mayıs 2018 / Cuma Göl 7A 10:50 - 11:10 Büyük salon KUVATERNER TUFA ÇÖKELLERİNDE ESKİ İKLİM KAYITLARI Mehmet ÖZKUL, M. Oruç BAYKARA
4 Mayıs 2018 / Cuma Göl 7A 11:10 - 11:30 Büyük salon ERKEN PLEISTOSEN TUFA VE TRAVERTEN DEPOSU, BOR, NİĞDE (ORTA ANADOLU) Muhammed Zeynel ÖZTÜRK, M. Furkan ŞENER, Eren ŞAHİNER, Mehmet ŞENER
4 Mayıs 2018 / Cuma Göl 7A 11:30 - 11:50 Büyük salon HAZAR GÖLÜ'NDE, DOĞU ANADOLU, TÜRKİYE, GEÇ PLEYİSTOSEN-HOLOSEN PALEOİKLİM VE SU SEVİYESİ DEĞİŞİMLERİ Kürşad Kadir ERİŞ, Sena AKÇER ÖN, M. Namık ÇAĞATAY, Zeki Bora ÖN
4 Mayıs 2018 / Cuma Göl 7A 11:50 - 12:10 Büyük salon DOĞU AKDENİZ’DE SOĞUK VE YAĞIŞLI BUZUL MAKSİMUM DÖNEMLERİ: 250 BİN YIL UZUNLUĞUNDA SÜREKLİ VAN GÖLÜ ÇÖKELLERİ BAĞIMSIZ BİLEŞEN ANALİZİ SONUÇLARI Z. Bora ÖN, M. Sinan ÖZEREN
4 Mayıs 2018 / Cuma Karst 7B 10:50 - 11:10 Senato odası TOROS DAĞLARI NERİTİK KİREÇTAŞLARI ÜZERİNDEKİ MİKRO EROZYON ORANLARI: BİR YILLIK TMEM ÖLÇÜMLERİ Muhammed Zeynel ÖZTÜRK, Mesut ŞİMŞEK, Mustafa UTLU, Mehmet Furkan ŞENER
4 Mayıs 2018 / Cuma Karst 7B 11:10 - 11:30 Senato odası SPELEOTHEMLERE JEOARKEOLOJİK YAKLAŞIM: TABAK MAĞARASI ÖRNEĞİ, GB TÜRKİYE Koray KOÇ, Erdal KOŞUN, Hai CHENG, Ferdi DEMİRTAŞ, Dominik FLEITMANN
4 Mayıs 2018 / Cuma Karst 7B 11:30 - 11:50 Senato odası İKLİM DEĞİŞİMLERİNİN İNSAN GÖÇLERİ ÜZERİNE ETKİSİ: GEÇ PLEİSTOSEN DİKİT KAYITLARI (GÜNEY TÜRKİYE) Mehmet Oruç BAYKARA, Chuan-Chou SHEN, Horng-Sheng MII
4 Mayıs 2018 / Cuma Karst 7B 11:50 - 12:10 Senato odası DİM MAĞARASI DİKİT KAYITLARINA GÖRE DOĞU AKDENİZ BÖLGESİ’NDEKİ GEÇ BUZUL - GEÇ HOLOSEN DÖNEMİ İKLİM DEĞİŞİMLERİ (GÜNEY TÜRKİYE) Mehmet Oruç BAYKARA, Mehmet ÖZKUL Chuan-Chou SHEN, Horng-Sheng MII

GÜN OTURUM ADI POSTER NO SAAT SALON BAŞLIK YAZARLAR
2-3 Mayıs 2018 Akarsu P01 13:30 - 14:00 Fuaye DİYARBAKIR KENTİ CİVARINDA TARAÇAKAYITLARINA GÖRE SON BUZUL MAKSİMİMU’NDAN BERİ DİCLE NEHRİ VADİSİNİN JEOMORFOLOJİK EVRİMİNİN KRONOLOJİSİ Sabri KARADOĞAN, Catherine KUZUCUOĞLU, Jean-Pascal DUMOULIN
2-3 Mayıs 2018 Akarsu P02 13:30 - 14:00 Fuaye MURAT VE KARASU NEHRİ VADİLERİNİN (MUŞ) JEOMORFOLOJİK EVRİMİ: ÖN BULGULAR Nurcan AVŞİN, M. Korhan ERTURAÇ, Tuncer DEMİR
2-3 Mayıs 2018 Arkeoloji P03 13:30 - 14:00 Fuaye KONYA HAVZASI'NDA KUVATERNER'DEKİ FİZİKİ ORTAMIN PREHİSTORİK YERLEŞMELERİN DAĞILIŞINA ETKİLERİ Muhammed Mustafa ÖZDEL, Bekir Necati ALTIN
2-3 Mayıs 2018 Buzul P04 13:30 - 14:00 Fuaye TÜRKİYE’DE SON BUZUL DÖNEMİ KALICI KAR SINIRLARININ KÜTLE DENGESİ MODELİ İLE BELİRLENMESİ Savaş GÜNDÜZ, M. Akif SARIKAYA, Adem CANDAŞ
2-3 Mayıs 2018 Buzul P05 13:30 - 14:00 Fuaye KARANFİL DAĞ VE ALADAĞLAR’DA GEÇ KUVATERNER BUZULLAŞMALARI Oğuzhan KÖSE, Attila ÇİNER, M. Akif SARIKAYA, Cengiz YILDIRIM
2-3 Mayıs 2018 Dendro P06 13:30 - 14:00 Fuaye SARIÇAM YILLIK HALKALARI İLE KAZAKİSTAN’IN BURABAI BÖLGESİ İÇİN İLK PDSI RÖKONSTRÜKSİYONU Ünal AKKEMİK, Nesibe KÖSE, Kuralay MAZARZHANOVA, Arailym KOPABAYEVA
2-3 Mayıs 2018 Deniz P07 13:30 - 14:00 Fuaye KOCA PİRİ REİS ARAŞTIRMA GEMİSİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ SİSMİK YANSIMA ÇALIŞMALARI SIĞACIK KÖRFEZİ, KUŞADASI KÖRFEZİ VE ÇEVRESİ ÖRNEĞİ Savaş GÜRÇAY, Günay ÇİFÇİ, Derman DONDURUR
2-3 Mayıs 2018 Genel P08 13:30 - 14:00 Fuaye SIRRI ERİNÇ VE OĞUZ EROL’UN BİYOGRAFİLERİ VE COĞRAFYA BİLİMİNE KATKILARI Sinan KÜTÜK
2-3 Mayıs 2018 Genel P09 13:30 - 14:00 Fuaye 1/500.000 ÖLÇEKLİ ZONGULDAK VE İSTANBUL PAFTALARININ KUVATERNER JEOLOJİSİ HARİTALARI VE KAPSADIKLARI BİRİMLER Ayla Bulut ÜSTÜN, Adem ÖZATA, Orhan Cem ÖZERK, Refahat OSMANÇELEBİOĞLU, Nizamettin KAZANCI, Alper GÜRBÜZ
2-3 Mayıs 2018 Göl P10 13:30 - 14:00 Fuaye ACIGÖL'ÜN TEFRAKRONOLOJİK KAYDINA DAİR İLK BULGULAR Taner KORKMAZ, Z. Bora ÖN, Sena AKÇER ÖN
2-3 Mayıs 2018 Göl P11 13:30 - 14:00 Fuaye LÂDİK GÖLÜ HAVZASINDA ARAZİ KULLANIMI VE GÖL ALANININ ZAMANSAL VE MEKÂNSAL DEĞİŞİMİ (SAMSUN) Muhammet BAHADIR, Ali UZUN, Harun Reşit BAĞCI
2-3 Mayıs 2018 Göl P12 13:30 - 14:00 Fuaye YEŞİLIRMAK DELTASINDA (SAMSUN) ANTROPOJENİK DEĞİŞİKLİKLER Kemalettin ŞAHİN, Harun Reşit BAĞCI, Muhammet BAHADIR
2-3 Mayıs 2018 Göl P13 13:30 - 14:00 Fuaye YÜKSEK RAKIMLI ULUDAĞ BÖLGESİ'NİN HOLOSEN'DEKİ VEJETASYON DEĞİŞİKLİKLERİ: ULUDAĞ AYNALI GÖLÜ'NDEN İLKSEL SONUÇLAR Iliya Bauchi DANLADİ, Sena Akçer-ÖN, Thomas LITT
2-3 Mayıs 2018 İklim ve iklim modelleri P14 13:30 - 14:00 Fuaye ARDAHAN METEOROLOJİ İSTASYONU VERİLERİNDEKİ İKLİMSEL EĞİLİMLER Hediye KILIÇ, Muhammed Zeynel ÖZTÜRK
2-3 Mayıs 2018 İklim ve iklim modelleri P15 13:30 - 14:00 Fuaye TÜRKİYE’NİN KÖPPEN-GEİGER İKLİM TİPLERİ Gülden ÇETİNKAYA, Selman AYDIN, Muhammed Zeynel ÖZTÜRK
2-3 Mayıs 2018 İklim ve iklim modelleri P16 13:30 - 14:00 Fuaye TÜRKİYE’DE TOZ TAŞINIMINA KAYNAK OLUŞTURAN SAHALAR Kemal KIRANŞAN, M. Taner ŞENGÜN
2-3 Mayıs 2018 İklim ve iklim modelleri P17 13:30 - 14:00 Fuaye 27 TEMMUZ 2017 TARİHİNDE İSTANBUL ÜZERİNDE MEYDANA GELEN DOLU OLAYININ WRF SİMÜLASYONU PERFORMANSI Emir TOKER, Yasemin EZBER, Ömer Lütfi ŞEN
2-3 Mayıs 2018 İklim ve iklim modelleri P18 13:30 - 14:00 Fuaye TÜRKİYE'Yİ ETKİLEYEN SİKLON YÖRÜNGELERİ VE YAĞIŞLARIN KAYNAĞI Merih BOZBURA, Yasemin EZBER, Ömer Lütfi ŞEN
2-3 Mayıs 2018 İklim ve iklim modelleri P19 13:30 - 14:00 Fuaye TÜRKİYE’DE YÜKSELTİ VE ENLEMİN SICAKLIK ÜZERİNDEKİ ETKİSİNİN İNCELENMESİ Kübra AYDIN, Murat KARABULUT
2-3 Mayıs 2018 İklim ve iklim modelleri P20 13:30 - 14:00 Fuaye İKLİM DEĞİŞİMİ SENARYOLARINA GÖRE İÇ BATI ANADOLU BÖLÜMÜ’NDE VEJETASYON DÖNEMİ Taner ŞAR, Sedat AVCI, Meral AVCI
2-3 Mayıs 2018 İklim ve iklim modelleri P21 13:30 - 14:00 Fuaye EURO-CORDEX PROJEKSİYONLARINA GÖRE ETEZYENLERİN GELECEĞİ Yasemin EZBER, Ömer L. ŞEN
2-3 Mayıs 2018 İklim ve iklim modelleri P22 13:30 - 14:00 Fuaye BÜYÜME DERECE GÜNLERİNDE MEYDANA GELEN DEĞİŞİMLERİN KIRSAL VE ŞEHİRSEL ÖZELLİKTEKİ İSTASYONLAR BAĞLAMINDA KARŞILAŞTIRILMASI İlhami DOĞAN, Murat KARABULUT
2-3 Mayıs 2018 Jeomorfoloji P23 13:30 - 14:00 Fuaye ASTER G-DEM VERİLERİ KULLANILARAK MORFOMETRİK İNDİSLERİN UYGULANMASI, KARACASU HAVZASI, GB TÜRKİYE Savaş TOPAL, Mehmet ÖZKUL
2-3 Mayıs 2018 Jeomorfoloji P24 13:30 - 14:00 Fuaye VARTO HAVZASI (MUŞ) VE ÇEVRESİNİN JEOMORFOLOJİK ÖZELLİKLERİ Murat SUNKAR, Said Hulusi MİRZE
2-3 Mayıs 2018 Jeomorfoloji P25 13:30 - 14:00 Fuaye BATI YARIKÜRENİN EN GENİŞ STABİLİZE KUMUL ALANI: NEBRASKA KUM TEPELERİ Murat KARABULUT
2-3 Mayıs 2018 Jeomorfoloji P26 13:30 - 14:00 Fuaye İZNİK GÖLÜNÜN JEOLOJİK MİRASI: YALITAŞLARI Ahmet Evren ERGİNAL
2-3 Mayıs 2018 Jeomorfoloji P27 13:30 - 14:00 Fuaye KARAÇAM DERESİ HAVZASI’NDA (TRABZON) TOPRAK EROZYONU VE GELENEKSEL BİR KORUNMA YÖNTEMİ Fatih IŞIK , Muhammet BAHADIR
2-3 Mayıs 2018 Jeomorfoloji P28 13:30 - 14:00 Fuaye KONYA KAPALI HAVZASI'NDA GÜNCEL OLUŞUMLU OBRUKLAR Aslı DENİZ, Bekir Necati ALTIN
2-3 Mayıs 2018 Jeomorfoloji P29 13:30 - 14:00 Fuaye MENDERES MASİFİ’Nİ SINIRLAYAN FAYLARIN MORFOTEKTONİK BAKIMDAN GÖRELİ AKTİVİTE SINIFLAMASI Şeyma YILDIZ, Tolga GÖRÜM, Cengiz YILDIRIM
2-3 Mayıs 2018 Jeomorfoloji P30 13:30 - 14:00 Fuaye SİSMİK ARAMA, DEPREM SİSMOLOJİSİ VE MİKROTEKTONİK VERİLERİYLE ISPARTA-BURDUR FAY ZONUN GÖRÜNTÜLENMESİ Züheyr KAMACI, Semir ÖVER, Ali PINAR, Süha ÖZDEN
2-3 Mayıs 2018 Jeomorfoloji P31 13:30 - 14:00 Fuaye BİNGÖL HAVZASI YAKIN ÇEVRESİNİN TEKTONİK ÖZELLİKLERİ ve DEPREMSELLİĞİ Kemal KIRANŞAN, Vedat AVCI
2-3 Mayıs 2018 Karst P32 13:30 - 14:00 Fuaye JEOFİZİK YÖNTEMLER KULLANILARAK BOŞLUKLARIN BELİRLENMESİ İÇİN STANDART GELİŞTİRİLMESİ: YARIMBURGAZ MAĞARALARI, İSTANBUL Savaş KARABULUT, Mualla CENGİZ ÇİNKU, Okan TEZEL
2-3 Mayıs 2018 Karst P33 13:30 - 14:00 Fuaye THREE-DIMENSIONAL MATHEMATICAL MODEL TO SIMULATE GROUNDWATER FLOW AND MASS TRANSPORT IN THE LOWER SEYBOUSE RIVER BASIN, EASTERN ALGERIA Habiba MAJOUR, Azzedine HANI, Larbi DJABRI
2-3 Mayıs 2018 Karst P34 13:30 - 14:00 Fuaye KAŞ-KALKAN (ANTALYA, TÜRKİYE) ARASINDA YÜZEYLEYEN KARBONAT DAMARLARI VE KALSİT FİBERLERİNE AİT BULGULAR Berk DURUTÜRK, R. Kadir DİRİK, Ezgi ÜNAL İMER, İ. Tonguç UYSAL, Halim MUTLU, Galip YÜCE, Abidin TEMEL
2-3 Mayıs 2018 Karst P35 13:30 - 14:00 Fuaye DÜDEN SUYU KARST SİSTEMİNİN JEOMORFOLOJİSİ, ANTALYA Ali UZUN, Muhammet BAHADIR, Serkan GÜRGÖZE, Batuhan KODALOĞLU
2-3 Mayıs 2018 Karst P36 13:30 - 14:00 Fuaye DERİNKUYU BİRİKİNTİ YELPAZESİ (TAVAS/DENİZLİ) ÜZERİNDE KARSTLAŞMA VE DOLİNLERİN MORFOMETRİK ÖZELLİKLERİ İsmail EGE, Selahattin POLAT
2-3 Mayıs 2018 Karst P37 13:30 - 14:00 Fuaye TRANSFER OF POLLUTANTS IN THE SOIL TOWARDS GROUNDWATER OF THE KHARRAZA PLAIN N-E ALGERIAN Badra ATTOUI, Samia BENRABAH, Habiba MAJOUR, Nassima SEDRATI
2-3 Mayıs 2018 Kıyı P38 13:30 - 14:00 Fuaye KIYI KENAR ÇİZGİSİNİN TESPİTİNDE GÜNCEL SEDİMANLARIN VE MİKRO FOSİLLERİN ÖNEMİ: DEMRE (ANTALYA) SAHİLİ ÖRNEĞİ Mehmet ÖZÇELİK, Ziya GENÇEL
2-3 Mayıs 2018 Kıyı P39 13:30 - 14:00 Fuaye ÇUKUROVA DELTASI (ERDEMLİ-YUMURTALIK ARASI) KIYI ÇİZGİSİNİN ZAMANSAL DEĞİŞİMİNİN BELİRLENMESİ Mehtap BAYRAK
2-3 Mayıs 2018 Kıyı P40 13:30 - 14:00 Fuaye YEŞİLIRMAK DELTASINDA (SAMSUN) KIYI ÇİZGİSİ DEĞİŞİMLERİNİN BRUUN KURALINA GÖRE DEĞERLENDİRİLMESİ Halil İbrahim ZEYBEK, Harun Reşit BAĞCI, Muhammet BAHADIR
2-3 Mayıs 2018 Kütle hareketleri P41 13:30 - 14:00 Fuaye ZAMANA BAĞLI HEYELAN SÜREKLİLİĞİ VE DAĞILIMINA BAĞLI HEYELAN TEHLİKE DEĞERLENDİRMESİ Mehmet Emin CİHANGİR, Tolga GÖRÜM
2-3 Mayıs 2018 Kütle hareketleri P42 13:30 - 14:00 Fuaye BİNGÖL İLİ’NDE HEYELANDAN ETKİLENEN YERLEŞMELERİN DAĞILIMI VE BU DAĞILIMI ETKİLEYEN TOPOĞRAFİK FAKTÖRLER Vedat AVCI, Fatma ESEN
2-3 Mayıs 2018 Kütle hareketleri P43 13:30 - 14:00 Fuaye KIRKLARDAĞI'NDA(TUNCELİ) HEYELANLARIN TOPOĞRAFİK VE JEOLOJİK FAKTÖRLERE GÖRE DAĞILIŞI Fatma ESEN,
Vedat AVCI
2-3 Mayıs 2018 Palinoloji P44 13:30 - 14:00 Fuaye TÜRKİYE KUVATERNER PALEOEKOLOJİSİNDE POLEN ANALİZLERİNİN YERİ: GELECEK İÇİN BİR ARAŞTIRMA GÜNDEMİ (AJANDASI) ÖNERİSİ Çetin ŞENKUL, Mustafa DOĞAN, Ahmet KÖSE
2-3 Mayıs 2018 Tarihlendirme yöntemleri P45 13:30 - 14:00 Fuaye KUZEY VE BATI ANADOLU'DAN ALINMIŞ SEDİMANTER KUVARS VE FELDSPAT MİNERALLERİNİ KULLANARAK FARKLI LÜMİNESANS TARİHLENDİRME PROTOKOLLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI Eren ŞAHİNER, Hümeyra GÜR, M. Korhan ERTURAÇ, Georgios POLYMERİS, Niyazi MERİÇ
2-3 Mayıs 2018 Tarihlendirme yöntemleri P46 13:30 - 14:00 Fuaye TEPECİK-ÇİFTLİK HÖYÜĞÜNDE YERLEŞİM TARİHÇESİNİN LÜMİNESANS YÖNTEMİ İLE ARAŞTIRILMASI Mehmet Korhan ERTURAÇ, Hilal OKUR, Eren ŞAHİNER, Yasin Gökhan ÇAKAN, Niyazi MERİÇ, Erhan BIÇAKÇI
2-3 Mayıs 2018 Uzaktan algılama P47 13:30 - 14:00 Fuaye DOĞAL ORMAN GENİŞLEMESİNİN NDVI DEĞİŞİKLİĞİ ALGILAMA TEKNİĞİ İLE İZLENMESİ Ulaş Yunus ÖZKAN, Ahmet YEŞİL, Füsun BALIK ŞANLI
2-3 Mayıs 2018 Uzaktan algılama P48 13:30 - 14:00 Fuaye KENTSEL ISI ADASI OLUŞUMUNUN UZAKTAN ALGILAMA TEKNİKLERİ İLE ZAMANSAL VE MEKÂNSAL TESPİTİ Arzu ERENER, Önder TAŞDELEN
2-3 Mayıs 2018 Volkanizma P49 13:30 - 14:00 Fuaye ERZİNCAN OVASI’NDA PLİO-KUATERNER VOLKANİZMASINA AİT VOLKAN KONİLERİ Pınar POLAT, Ozan Arif KESİK, Muhammet Enes YANIK
2-3 Mayıs 2018 Volkanizma P50 13:30 - 14:00 Fuaye KAPADOKYA VOLKANİK PROVENSİ’NDEKİ VOLKAN RÖLYEFİNİN ANTROPOJENİK DEGRADASYONU ÜZERİNE BİR ANALİZ İbrahim KOPAR, Mehmet Ali ÇELİK, Hüseyin BAYRAM

Tüm hakları saklıdır (c) - All rights reserved - İstanbul Teknik Üniversitesi - 2015